Dnešní datum: 01. 03. 2024   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | ČASOPIS CVIKR | Administrace |  


roh  Čtenář
Přezdívka:
Heslo:


Registrace
Proč se registrovat?
Zapomenuté heslo

roh  Kalendář
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Doprava

* Lidé zase chtějí jezdit k Depu Hostivař

Vydáno dne 07. 08. 2009 (2773 přečtení)

Deník Právo komentuje rozdílné výsledky šetření zájmů cestujících.
Právo, 6. srpna 2009, regionální zprávy

"Dopravní odborník doporučuje přehodnotit přesun konečné příměstských linek do sídliště Háje
Obyvatelé příměstských obcí na jihovýchodě hlavního města se dosud nesmířili s přesměrováním čtyř hlavních autobusových spojů z Depa Hostivař na konečnou metra Háje. A dál se chtějí brát za změnu.
O nutnosti přesunu příměstských linek rozhodla společnost Ropid a v polovině loňského prosince do Hájí nasměrovala hned tři, 381, 383 a 387, počátkem března pak i tu poslední, 382. Odpor mnohých obyvatel, kteří jimi jezdili do práce a škol, nebrala v potaz.
S Ropidem, městem ani krajem nehnula ani petice občanů několika obcí za zachování konečné v Depu Hostivař, kterou podepsalo na 1500 lidí, mimo jiné z Kostelce, Mukařova, Klokočné, Ondřejova, Jevan, Stříbrné Skalice či Kozojed. „Budeme se o to prát dál, investovali jsme do toho už příliš mnoho, abychom se na to teď vybodli,“ řekla včera Právu členka petičního výboru Hana Hofmanová z Kostelce nad Černými Lesy. Veškerá jednání, která se vedou, jsou podle ní snad účelově protahována. „Pořád to nebere konce. Už jsme se obrátili doporučeným dopisem přímo na primátora, ale nestáli jsme mu ani za odpověď,“ doplnila Hofmanová.
Zástupce ředitele Ropidu Jiří Prokel Právu řekl, že z hlediska Prahy je považováno současné řešení dopravy za konečné a přehodnocovat se nejspíše nebude. Ropid vychází z průzkumu, který se dělal tři dny v polovině dubna. Lidé dostávali dvě otázky, a sice na směr, který jim vyhovuje, a na zpoždění. „Pokud jde o směr, dopadlo to takřka vyrovnaně, 52 ku 48 procentům ve prospěch Hájů,“ řekl Prokel. U zpoždění dva ze tří lidí potvrdili, že je nižší, než když autobusy jezdily do Hostivaře. „Nejvíce zasekaný je úsek mezi Říčany a Uhříněvsí, kterému se nevyhne žádný spoj a to Háje nevyřeší,“ konstatovala ale Hofmanová. Občanům jsou průzkumy, které dělá Ropid i krajský úřad, k smíchu. Trvají zhruba dvě hodiny denně, a to ještě v čase, kdy už je většina lidí dávno v práci. Ropid například dělal jeden den průzkum od 9 do 12 h a pak ještě odpoledne. Sama Hofmanová změnila kvůli dopravě zaměstnání sestry ve vinohradské nemocnici a nyní dojíždí do jiné práce autem. „Na stole mám přes dvě stovky anketních lístků jen od obyvatel Kostelce, kteří přestali autobusy jezdit a mnozí změnili i místo a školu,“ dodala. K jiným výsledkům než zainteresované instituce dospěl přepravní průzkum formou ankety přímo v autobusech Františka Mrázka z Centrálního dispečinku autobusové přepravy (CDAP). Mráček je bývalý pracovník Ropidu, který má tedy ponětí, jak se průzkumy musejí dělat. Mráček tvrdí, že Ropid potřeby cestujících zmapoval nedostatečně.
Jeho průzkum se uskutečnil v ranní přepravní špičce v jedenácti březnových dnech letošního roku na výše zmíněných linkách na území Středočeského kraje. Oslovil 1340 cestujících ve 26 spojích otázkou, zda jim současná trasa vyhovuje, nebo by raději linky vrátili zpět do Depa Hostivař.
Zatímco Ropid argumentuje tím, že 85 procent lidí jezdících od Říčan pokračuje do stanice Háje a jen 15 procent přestupuje na spoje do Hostivaře, podle Mráčka je to špatný závěr. „Podle průzkumu CDAP chce 44 procent lidí využívat přímou linku do Hostivaře, bez ohledu na zpoždění,“ konstatoval.
Například v Sázavě chce jezdit přímým spojem do Hostivaře 68 proc. cestujících. Ropid jim ale vnutil místo průmyslové čtvrti, kam spousta lidí dojíždí za prací, panelové sídliště Háje.
„Doporučujeme proto dopravní opatření přehodnotit a do Hostivaře vrátit alespoň dvě linky,“ uvedl Mráček.
Budeme se o to prát dál, investovali jsme do toho příliš mnoho Hana Hofmanová, Kostelec "
Zdrojem zpráv je PRÁVO, BORGIS, a.s. Copyright (c) 2000 - 2009, vydání 6.8.2009[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5

Celý článek | Vložil(a): IKas | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk

roh  Redakce
Občanské sdružení ASANACE

Palackého 1026
Kostelec n. Č. l.
281 63
redakce@cvikr.info
http://www.cvikr.info

roh  Nové komentáře
Od: petiční výbor,
v článku: Prohlášení Petice za Hostivař ke zkušebnímu provozu do Hájů:

Čtěte prohlášení,doplněnou sekci download a neváhejte napsat své stížnosti na uvedené ins . . .
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku

Od: petiční výbor,
v článku: ROPID - souhrn dokumentů !DOPLNĚNO!:

Najděte si rozhovor Martina Jareše z ROPIDU na http://www.ricansko.info/cs/clanky/autobusy-obce-b . . .
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku

Od: Trepifajxl,
v článku: ROPID - souhrn dokumentů !DOPLNĚNO!:

Na tak rozsáhlou oblast podpisů zase tolik není. Vezměme je procentuelně v poměru k počtu ob . . .
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku


roh  Anketa
Jak dlouhou trasu byste chtěli jet při Podzimním kosteleckém kolvětrání?

  do 15 km
0 (0 hl.)
  20-30 km
0 (0 hl.)
  aspoň 50 km
1 (1 hl.)


Celkem hlasovalo: 1
Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
webmaster: redakce@cvikr.info